فال حافظ

( اس ام اس ) یا ( تعبیر خواب ) خود را جستجو کنید:

عضویت در قرعه کشی

با عضویت و ارسال ایمیل خود در قرعه کشی هفتگی سایت (شارژ 20 هزار تومنی ایرانسل) شرکت نمایید

فال حافظ آنلاین

1

فال حافظ آنلاین فال حافظ آنلاین hafez omen onlinehafez omen online

فال حافظ آنلاین

 ابوالقاسم فقیری: می گوید تاریخچه اعتقاد به فال حافظ به زمانهای خیلی دور باز می گردد

ابوالقاسم فقیری مردم پژوه درباره تفال ایرانیان به حافظ بر این باور می باشد که تاریخچه این بینش واعتقاد به زمان های دور برمی گردد. و حتی در زمان حافظ هم تفأل زدن مرسوم بوده و بیت « از غم هجر مکن ناله و فریاد که من / زده ام فالی و فریاد رسی می آید» حکایت از همین موضوع دارد .

 ایشان درباره فال دوره که در شبهای یلدا گرفته می شود می گوید: این تفأل به این شکل میباشد که یکی دیوان حافظ را به دست می گیرد و به ترتیب برای همه ی مجلسیان فال حافظ می گیرد که به فال دوره معروف است. گروه طالب فال با خلوص نیت به روح حافظ صلوات فرستاده و برای آمرزش روح حافظ فاتحه می خوانند و نیت می کنند و می گویند «ای خواجه حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، من طالب یک فالم، بر من نظر اندازی» و یا این چنین می گویند «یا خواجه حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، تو را به حق خرقه ای که پوشیدی، به شراب آن طهوری که نوشیدی، تو را به شاخه نباتت قسم می دهم که بگویی نیت من خیر است  یا نه؟. آن گاه دیوان حافظ را باز می کنند و غزل بالای سمت راست جواب تفأل است، منتها اگر وسط غزل باشد، از ابتدای غزل که در صفحه ی پشت است، خوانده می شود و سه بیت از غزل بعدی نیز شاهد فال حافظ خواهد بود.

 بهالدین خرمشاهی: با اعتقاد به جنبه های فراروان شناسی میشود به فال حافظ معتقد بود

اما «بهاءالدین خرمشاهی» پژوهشگری که عمر بر مطالعه دیوان حافظ نهاده و پیرو راستین خواجه است و حق شاگردی به جای آورده اما با فروتنی اذعان می کند که شاگرد دست چندم بلبل غزلسرای شیراز است درباره تفال به دیوان حافظ بر این باور که فال های حافظ را باید در شمار پدیدههای فراروان شناسی قرار داد این فال ها توجیه علمی ندارند، اما با اعتقاد به جنبه های فراروان شناسی میشود به آنها معتقد بود و آنها را تأیید نمود.

 کلمات کلیدی:

فال حافظ آنلاین فال حافظ آنلاين با تفسير فال حافظ آنلاین با تعبیر فال حافظ آنلاین صوتی فال حافظ انلاین با معنی گرفتن فال حافظ آنلاین فال حافظ آنلاين با تفسير فال حافظ آنلاین صوتی فال حافظ انلاین با معنی گرفتن فال حافظ آنلاین سایت فال حافظ آنلاین سایت فال حافظ آنلاین فال روزانه حافظ آنلاین دانلود فال حافظ آنلاین سایت فال حافظ سایت فال حافظ با معنی سایت فال حافظ شیرازی سایت فال حافظ آنلاین سایت فال حافظ همراه اول سایت فال حافظ با تعبیر سایت فال حافظ موبایل سایت فال حافظ ایرانسل سایت رسمی فال حافظفال حافظ انلاین فال حافظ آنلاين با تفسير فال حافظ انلاین با معنی فال حافظ آنلاین صوتی گرفتن فال حافظ انلاین  فال حافظ به صورت انلاین