فال حافظ

( اس ام اس ) یا ( تعبیر خواب ) خود را جستجو کنید:

عضویت در قرعه کشی

با عضویت و ارسال ایمیل خود در قرعه کشی هفتگی سایت (شارژ 20 هزار تومنی ایرانسل) شرکت نمایید

فال روزانه

1

فال روزانهفال روزانه daily

فال روزانه

فال در لغت به معنای طالع، بخت و نیز پیشگویی و عاقبت بینی می باشد. كلمه ای عربی است و در فارسی معنای شگون، هم در معنای خوب و هم در معنای بد می باشد. فال گرفتن به معنای اطلاعات از ناشناخته ها؛ و در عربی به فال خوب زدن، «تفأل» و به فال بد زدن «طیره»  گویند. در فارسی، فال خوب زدن را «مروا» و فال بد زدن را «مرغوا» می نامند كه از دو كلمه «مرغ» و «آوا» تشكیل گردیده است. ایرانیان با آواز و جهت حركت پرندگان فال می زده اند؛ مثلاً با دیدن عقاب به عقوبت و هدهد به هدایت پی می برده اند.

در دین مبین اسلام و در حدیث آمده  كه پیامبر گرامی اسلام (ص)، فال نیكو زدن را توصیه می فرموده اند و طیره را مكروه دانسته اند، به علت اینكه طیره مایه ناامیدی، بدبینی و بدگمانی بوده و در مقابل، فال نیكو و خوب، نشانه امیدواری و كامروایی در زندگی می باشد. در دین اسلام استخاره یعنی طلب خیره (بر وزن جیره) به معنای با خدا مشورت كردن و طلب تقدیر خیر كردن رواج داشته است.

مردم کشورمان اقبال بسیار زیادی به دیوان اشعار حافظ نشان داده اند، چرا كه حافظ را «لسان الغیب» و حافظ كل قرآن، و از سویی این دفتر شعر را برگرفته از اسرار قرآن و وی را واقف بر گنجهای پنهان الهی می دانند. خودش می گوید:

به ناامیدی از این در مرو بزن فالی
بود كه قرعه دولت به نام ما افتد

یا در جایی دیگر:

از غم هجر مكن ناله و فریاد كه دوش
زده ام فالی و فریادرسی می آید